14 Zář

4. mistrovství světa v cyklistice handicapovaných/ Aigle/ Švýcarsko

Dvojnásobný mistr světa Jiří Bouška ovládl velodrom v Aigle
Jiří Ježek v osobních rekordech dvakrát druhý
V polovině 4. mistrovství světa v cyklistice handicapovaných, po dráhové části, má Česká republika na svém kontě čtyři medaile zásluhou vynikajících výsledků Jiřího Boušky a Jiřího Ježka.
Jiří Bouška (27 let) se ve své kategorii spasticky postižených CP4 stal dvojnásobným mistrem světa, když vyhrál závod na 1 km s pevným startem a zvítězil také v individuálním stíhacím závodě na 3 km.
Jiří Ježek (32), kategorie LC2 – podkolenní amputace, obsadil v obou uvedených závodech shodně druhá místa a získal stříbrné medaile.
Oba čeští reprezentanti patří dlouhodobě k absolutní světové špičce paralympijské cyklistiky; mají již medaile z paralympijských her v Sydney resp. v Aténách a svou vynikající výkonnost srovnatelnou s profesionálními nepostiženými cyklisty potvrzují i na tomto MS.
Ve čtvrtek 14. září mají v Aigle cyklisté volný den, který delegáti národních paralympijských výborů vyplní jednáním na Valné hromadě cyklistické sekce Mezinárodního paralympijského výboru.
Od 15. do 18. září budou cyklisté bojovat o světové tituly na silnici v okolí Aigle.